ثبت‌نام در سایت

اگر جوياي اطلاعات در زمينه ايدز هستيد

اگر جويای اطلاعات در زمينه ايدز هستيد مي توانيد با "مراكز مشاوره بيماری هاي رفتاری" تماس بگيريد.

"مراكز مشاوره بيماری هاي رفتاری" در سراسر كشور تحت پوشش دانشگاه هاي علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی است. فعاليت اين مراكز در زمينه ايدز و بيماری های آميزشي است. آموزش، مشاوره و آزمايش محرمانه و رايگان به منظور تشخيص اچ‌ آی وی، خدمات كاهش آسيب های ناشی از اعتياد (توزيع سرنگ، سوزن) و ارائه كاندوم از جمله خدماتی است كه در اين مراكز ارائه مي گردد.


افرادی كه می توانند از خدمات مراكز مشاوره بيماری های رفتاری بهره مند شوند عبارتند از:

  • كليه كسانی كه تمايل به كسب اطلاعات در زمينه ايدز و بيماری های آميزشی دارند.
  • گروه هايی كه در معرض بيشترين خطر براي ابتلا به اچ‌ آی وی هستند (شامل مصرف كنندگان تزريقی مواد مخدر، افراد دارای ارتباط جنسی غير ايمن و محافظت نشده)
  • مبتلايان به اچ‌آي‌وي- ايدز و خانواده هاي آنها
  • افراد مبتلا به بيماری های آميزشی
  • افراد تماس يافته با خون و ترشحات آلوده به اچ‌ آی وی


خدمات ارائه شده در مراكز مشاوره بيماری های رفتاری رايگان بوده و مشاوره محرمانه تلفني و حضوري توسط مشاورين دوره ديده، در محيطي امن و دوستانه انجام مي پذيرد. لذا جهت انجام مشاوره و یا طرح سوالات درباره ایدز مي توان به هر یک از این مراکز مراجعه نمود.
مراكز مشاوره بيماری هاي رفتاری در سامانه تلفني 118 تحت عنوان "مراكز مشاوره ايدز" ثبت شده است. پس در سراسر كشور می توان از طريق تماس با تلفن 118 آدرس و تلفن مراكز فوق را جويا شد.
در تهران تلفن‌های 66593030 - 66581517 - 66038920 پاسخگوی سوالات در زمينه ايدز هستند و می توانند در صورت لزوم جهت انجام آزمايش رايگان و محرمانه، آدرس نزديكترين مركز مشاوره را معرفی نمايند.

برای دستیابی به لیست آزمایشگاه‌ها و مراکز مشاوره رایگان، لیست زیر را مشاهده کنید.

---------