ثبت‌نام در سایت
درباره ما مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

پروژه سفید یک نهاد غیر دولتی داوطلبانه با هدف آگاه سازی، دسترسی به اطلاعات و امیدبخشی به زنان و دختران مبتلا به ایدز با فعالیت در زمینه های فرهنگی، اجتماعی، علمی و تحقیقاتی است که در مهرماه سال 88 آغاز به کار کرده است. الهام‌بخش من برای آغاز این طرح The well project.com موسسه ای اجتماعی-پژوهشی در آمریکا است که به وسیله تیمی از زنان و کسانی که از وجود این پدیده در جهان رنج می‌برند اداره می‌شود و محتوای نشریات آن توسط گروهی از بهترین نویسندگان و محققین ایدز تدوین می‌گردد.

پروژه سفید نشریه‌ای اینترنتی فارسی است که مخاطبان اصلیش زنان ایرانی و افغانی هستند و با نشر مقالات به زبان فارسی می‌کوشد زنان فارسی زبان از همه اقشار جامعه را آگاه سازد. اگرچه محتوای نشریات پروژه سفید فارغ از جنسیت و سن برای تمامی افراد سالم و مبتلا به HIV قابل استفاده است اما هدف اصلی این پروژه نشر مقالاتی است که می‌تواند کیفیت زندگی زنان HIV+ را بهبود بخشیده و آنان را تا حد امکان به استانداردهای یک زندگی عادی بازگرداند. همچنین فراهم آوردن فضایی که در آن فعالان این عرصه آزادانه به انتشار دیدگاه هایشان بپردازند.

سوگند من به عنوان سرپرست تیم پروژه سفید آن است که هرگز از اعتماد دوستان و همراهانم که در این مسیر به صورت داوطلبانه مرا یاری می دهند سوء استفاده نکرده و امید و تلاشم را به اینکه با هم می توانیم دردهایی که جهانمان و انسان هایش را آزرده است را بهبود بخشیم از دست ندهم.

به قول فروغ فرخ‌زاد، شاعر زن ایرانی:

من زنده‌ام، بله،

مانند زنده‌رود، که یک روز زنده بود

و از تمام آنچه که

در انحصار مردم زنده‌ست

بهره خواهم برد!

 

این پروژه وابسته به هیچ نهاد، سازمان و موسسه‌ای نبوده و تنها مقالاتش را از تیم همکار خود تامین کرده و توسط گروه مترجمین به فارسی ترجمه و منتشر می‌کند. همچنین تمام هزینه‌های این پروژه از منابع شخصی و کمک های مالی افراد و موسسات نیکوکار تامین شده و همکاری اعضای تیم نیز کاملا داوطلبانه و بدون سود مالی انجام می‌شود.

 

هلاله خدامی-مدیر پروژه

آدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسکریپت دارید

 

 
---------