ثبت‌نام در سایت
زندگی بهتر
سیگار کشیدن و استفاده از محصولات توتون و تنباکو مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

امروز می دانیم که سیگار کشیدن و استفاده از محصولات بدون دود توتون و تنباکو (مانند انفیه زدن یا جویدن) می تواند به سلامت انسان آسیب جدی برساند. ما همچنین می دانیم که ترک سیگار و یا سایر محصولات توتون و تنباکو می تواند باعث توقف و در برخی موارد معکوس نمودن روند ایجاد این اثرات مضر گردد.

گرچه ترک سیگار و یا توتون بدون دود کار آسانی نیست، اغلب بزرگترین کاری است که شما می توانید برای بهبود سلامت خود انجام دهید.  شما می توانید این کار را انجام دهید، و منابع بسیاری برای کمک به شما در دسترس وجود دارد.
ادامه مطلب...
 
آنچه که والدین و درمانگران باید در مورد نوجوانان و خطر HIV بدانند مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

یک نوجوان نوعی تصور می کند که احتمال مبتلا شدن به HIV وجود ندارد. اغلب فکر می کند که ابتلا به HIV فقط برای دیگران اتفاق می افتد. با این وجود بسیاری از نوجوانان به HIV  مبتلا می شوند و اکنون با آن زندگی می کنند. همه نوجوانان باید HIV  را جدی بگیرند، باید آموزش ببینند، و اگر ارتباط جنسی دارند و یا مواد مصرف می کنند باید مورد آزمایش قرار گیرند.

ادامه مطلب...
 
گفتگو با شریک جنسی خود درباره کاندوم مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

استفاده از کاندوم های مخصوص بانوان یا آقایان هر دو قسمت مهمی از داشتن روابط جنسی مطمئن به حساب می آیند.

استفاده ی درست و همیشگی از آن ها منجر به جلوگیری از انتقال ویروس HIV، بیماری های واگیردار مقاربتی و بارداری های ناخواسته می شود. انتخاب شما برای استفاده از کاندوم نشان دهنده ی این امر است که شما برای سلامتی خود و شریک (شریک های) جنسیتان اهمیت قائل هستید.

 

ادامه مطلب...
 
آگاهی دادن به فرزندان درباره HIV در سنین مختلف مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

صحبت با فرزندان درباره HIV
HIV برای والدین موضوع دشواری است. دلایل بسیاری وجود دارد که والدین نخواهند درباره این موضوع با فرزندانشان صحبت کنند، هم در شرایطی که شما یا فرزندتان HIV+هستید. یا اینکه فقط می خواهید با آگاه کردن فرزندتان از ابتلای او پیشگیری کنید. در جهان ¼ مبتلایان به HIV+ زیر 25 سال هستند. آمار مرکز کنترل و پیشگیری بیماری در آمریکا نشان می دهد افراد بین 13 تا 29  سال 34% تمام مبتلایان به HIV+ که اخیرا شناسایی شده اند را در این کشور تشکیل می دهند. این تعداد بیش از هر گروه سنی دیگری است.

ادامه مطلب...
 
رابطه جنسی مطمئن تر مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

کاهش آسیب های جنسی
برخی از مردم این موضوع جدی را که حتی بیماری های کشنده، عفونت هایی مثل HIV، هپاتیت و دیگر بیماری های قابل انتقال مقاربتی می تواند به راحتی از طریق رابطه جنسی از فردی به فرد دیگر منتقل شود نمی دانند.
کاهش خطر نامی است که به روند کاهش ریسک رابطه جنسی داده شده است. اگر نمی خواهید از انجام رابطه جنسی به طور کلی صرف نظر کنید، کاهش خطر می تواند مواردی را برای داشتن یک فعالیت جنسی امن تر پیشنهاد دهد.
داشتن رابطه جنسی مطمئن تنها روندی برای محافظت در برابر عفونت های جدیدی مانند HIV نیست. این امر برای کسانی که به HIV+ مبتلا هستند هم حائز اهمیت است.

ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبلی 1 2 بعدی > انتها >>

صفحه 1 از 2
---------