ثبت‌نام در سایت
درمان
ویتامین‌ها و مکمل‌ها مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

ریزمغذی‌ها و HIV

ویتامین‌ها، مواد معدنی و آنتی‌اکسیدان‌ها تحت عنوان ریزمغذی‌ها نامیده می‌شوند. اگرچه بدن تنها به مقادیر اندکی از آن‌ها نیازمند است اما ریزمغذی‌ها برای دستیابی به سلامت کامل مورد نیازند. بدن از این مواد در واکنش‌های شیمیایی مختلفی که سلول‌ها به عنوان عملکرد طبیعی خود انجام می‌دهند استفاده می‌کند. اگرچه گروهی از مردم ، مواد غذایی مورد نیاز خود را از طریق رژیم غذایی سالم و متعادل دریافت می‌کنند، بسیاری از افراد HIV مثبت، نیاز به ریزمغذی‌های بیشتری برای بهبود آسیب‌های سلولی ایجاد شده توسط این ویروس و حمایت از سیستم ایمنی دارند.

ادامه مطلب...
 
درمان های مکمل مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

تصمیمات شما برای سلامتتان و روش‌هایی که برای درمان انتخاب می‌کنید اهمیت زیادی دارند. اغلب پزشکان و ارائه دهندگان خدمات درمانی بر این اعتقادند که استفاده از درمان‌های مکمل یا جایگزین با استفاده از داروهای استاندارد می‌تواند به افراد HIV مثبت کمک کند تا زندگی سالم‌تر و طولانی‌تری داشته باشند. درمان‌های مکمل به گروهی از درمان‌های مراقبت‌های بهداشتی گفته می‌شود که اغلب به عنوان بخشی از درمان‌های مرسوم غربی شناخته نمی‌شوند. این گروه از درمان‌ها شامل طب سوزنی، آروماتراپی، بیوفیدبک، همئوتراپی، هیپنویتیزم (خواب درمانی)، ماساژدرمانی، تکنیک‌های ذهنی – جسمی و مکمل‌های تغذیه‌ای هستند.

ادامه مطلب...
 
سوء مصرف مواد و اعتیاد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
سوء مصرف مواد مخدر و اعتیاد مشکلاتی جدی برای سلامتی بسیاری از مردم از جمله کسانی که حامل ویروس اچ ای وی هستند ایجاد می کند.

موسسه ملی سوء مصرف مواد در آمریکا گزارش داد که در سال 2010 حدو د 7 درصد آمریکاییان – تقریبا 18 میلیون نفر- از الکل سواستفاده می کردند یا معتاد به آن بودند. در سال 2011 بیش از 5 در صد زنان و دختران آمریکایی مشکلی در رابطه با سواستفاده از مواد یا اعتیاد داشتند.

 

ادامه مطلب...
 
مدیریت درد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
دردهای مرتبط با HIV
درد برای مردمی که با HIV زندگی می کنند امری طبیعی است. یک تحقیق نشان می دهد که پنجاه درصد از بیماران HIV احساس درد دارند. درد می تواند در هر مرحله از بیماری بروز کرده و قسمت های مختلف بدن را هدف قرار دهد.
معمولأ همزمان با پیشرفت HIV در بدن امکان داشتن درد بالاتر می رود. اما در رابطه با افراد مختلف این امر متفاوت است به طور مثال در بعضی درد شدید، دربعضی کم و در افرادی دیگر دردی مشاهده نمی شود.
ادامه مطلب...
 
درمان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

برای درمان آماده هستید؟
درمان با استفاده از داروهای HIV  کیفیت زندگی مبتلایان را بهبود بخشیده و به آن ها کمک می کند که طولانی تر و سلامت تر زندگی نمایند.
اما شروع درمانHIV  تصمیم بزرگی محسوب می شود. برای گرفتن بیشترین بهره از داروها HIV، باید آن ها را دقیقاً همانگونه که تجویز می شوند مصرف نمود. به دقت دنبال کردن روش درمان به اندازه نوع دارویی که پزشک معالج برای شما انتخاب می کند دارای اهمیت است. بنابراین قبل از شروع به درمان، از آمادگی خود برای مصرف داروهای HIV  بطور روزانه و کاملاً صحیح اطمینان حاصل نمائید. این امر تضمین کننده سلامت خود شماست و شامل انتخاب پزشک معالج مناسب، آگاهی کافی درباره HIV و دید مثبت نسبت به موضوع می شود.

ادامه مطلب...
 


---------