ثبت‌نام در سایت
زنان و ایدز
زنان و بار ویروسی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
بار ویروسی چیست؟
ویروس HIV به سلول‌های ایمنی که تحت عنوان CD4 نامیده می‌شوند حمله می‌کند. این ویروس وارد این سلول‌ها شده و آن‌ها را به کارخانه‌های ویروس‌سازی تبدیل می‌کند که هزاران نمونه مشابه از ویروس HIV را تولید می‌کنند. ویروس همزمان با رشدش به سلول‌های CD4 آسیب رسانده یا سبب مرگ آن‌ها می‌شود و بدبن شکل منجر به تضعیف سیستم ایمنی می‌گردد. بار ویروسی به تعداد ویروس‌های HIV موجود در جریان خون شما گفته می‌شود. هر چقدر این مقدار بیشتر باشد احتمال صدمه به سیستم ایمنی افزایش پیدا می‌کند.
ادامه مطلب...
 
مفهوم سیستم ایمنی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

سیستم ایمنی از سلول‌ها و ارگان‌هایی تشکیل شده که از بدن شما در مقابل مهاجمان خارجی مانند باکتری‌ها، ویروس‌ها، قارچ‌ها و انگل‌ها که می‌توانند سبب عفونت و بیماری شوند محافظت می‌کنند. سیستم ایمنی همچنین شما را از شر سلول‌های غیر طبیعی پیش‌سرطانی و سلول‌های سرطانی که دچار رشد غیر قابل کنترل هستند خلاص می‌کند. این سیستم در صورت کارکرد طبیعی، عفونت‌ها را از بین برده و شما را سالم نگه می‌دارد. هرچند اگر فعالیتش دچار اشکال شود، میکروب‌ها وسایر سلول‌های غیرطبیعی در بدن به راحتی می‌توانند سبب بروز بیماری شوند.

ادامه مطلب...
 
افسردگی در زنان HIV+ مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

مطالعات نشان می دهد که زنان دو برابر مردان مستعد افسردگی هستند. در حالی که دقیقا مشخص نیست چرا زنان بیش از مردان افسرده می شوند اما دلایلی هست که می توان آن ها را دخیل دانست. مثلا درصد بالای افسردگی در زنان سرپرست خانوار با این توجیه که معمولا زنان به آن اندازه که از دیگران مراقبت می کنند مراقب خود نیستند. موارد دیگر نظیر نداشتن درآمد کافی، تحصیلات پایین، حمایت اجتماعی ناکافی، محدودیت های فرهنگی اجتماعی و بیشتر سواستفاده های جسمی و جنسی هستند.

ادامه مطلب...
 
عفونت های فرصت طلب مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

عفونت های فرصت طلب چه هستند؟
در حالی که بسیاری از ویروس ها می توانند به وسیله سیستم ایمنی بدن کنترل شوند، HIV سلول های سیستم ایمنی را هدف قرار داده و آلوده می کند. این سلول ها بخشی از گلبول های سفید خون هستند که CD4 نامیده می شوند. HIV این سلول ها را در اختیار گرفته و از آن ها کارخانه ویروس سازی می سازد. ویروس های ساخته شده رشد کرده، به سلول CD4 آسیب می رساند یا آن را نابود می کند در نتیجه سیستم ایمنی بدن شما تضعیف می شود. زمانی که تعداد زیادی سلول از دست دهید بدن قادر نخواهد بود در برابر عفونت ها مقابله کند و بیماری های جدی نظیر سرطان و مشکلات مربوط به سیستم عصبی در بدن به سرعت پیشرفت می کنند. این بیماری ها عفونت های فرصت طلب (OIS) نامیده می شوند چرا که از ضعف سیستم دفاعی بدن استفاده می کنند. OIS می تواند به بستری شدن و معلولیت بینجامد و در نهایت اصلی ترین دلیل مرگ افراد مبتلا به +HIV است.

ادامه مطلب...
 
مراقبت از بدن در زنان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

چیزهایی که زنان باید در مورد مراقبت و سلامت خود بدانند

برای زنانی که با HIV زندگی می کنند سلامت از جنبه های مختلفی مورد بررسی قرار می گیرد. شما در مسیر خوبی قرار گرفته اید اگر داروهایتان را به طور منظم مصرف می کنید، برنامه ی غذایی خوبی دارید و تمریناتتان را به طور منظم انجام می دهید. اما برای مراقبت عمومی از بدنتان نیاز دارید تا همواره تحت نظر یک متخصص زنان باشید.

ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبلی 1 2 3 بعدی > انتها >>

صفحه 1 از 3
---------