ثبت‌نام در سایت
قرار گذاشتن برای آشنایی با جنس مخالف و HIV مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

قرار گذاشتن برای آشنایی با جنس مخالف و HIV

آشنایی

رابطه با جنس مخالف  برای همه افراد کار ساده ای نیست، اما اگر شما حامل ویروس ایدز باشید (HIV +) چیزهای دیگری هم هست که  باید در نظر بگیرید:

 

 1. با چه کسی در ارتباطم (یک حامل ویروس ایدز یا شخص فاقد آن)؟
 2. چه زمانی باید این موضوع را با او مطرح کنم؟

 

اگر به دنبال یک شریک جنسی حامل ویروس ایدز می گردید،باید در مکان هایی (در فضای مجازی یا حقیقی) جستجو کنید که امکان ملاقات با افراد HIV+ وجود داشته باشد. این مکانها می تواند شامل سامانه ها اینترنتی دوستیابی، گروههای حمایتی و کنفرانسهای مرتبط با HIV نظیر:

www.hivnet.com, www.pozmatch.com, http://personals.poz.com, www.positivesingles.com,  andwww.hivpoz.net.

باشد.

اگر برای شما مهم نیست که شریک جنسی شما حامل یا فاقد ویروس ایدز باشد، می توانید از روش های سنتی نظیر مهمانی های مجردی،سامانه های اینترنتی دوستیابی و یا شبکه دوستان استفاده کنید.

 

چگونه، چه زمانی و به چه کسی بگوییم که یک حامل ویروس HIV هستیم؟

 

برای بسیاری از زنان حامل ویروس HIV، بزرگترین مسئله درمیان گذاشتن این قضیه با دیگران است. چگونه و چه زمانی باید این مسئله را با دیگران در میان گذاشت؟
هیچ راه آسان یا مطمئنی برای این کار وجود ندارد!
اغلب مهمتر از نحوه و زمان درمیان گذاشتن این قضیه شخصی است که می خواهیم موضوع را با او مطرح کنیم. اگر احتمال می دهید که این موضوع برای شریک جنسی شما غیر قابل قبول باشد، دیگر زمان گفتن آن مهم نخواهد بود. همچنین اگر احتمال می دهید که شما و شرایطتان را می پذیرد، باز هم زمان در میان گذاشتن این موضوع مهم نیست. (به شرطی که قبل از ارتباط جنسی او را مطلع کنید.)

 

در مورد زمان بازگویی دو رویکرد اصلی وجود دارد:

بازگویی قبل ازبرقراری  ارتباط عاطفی :

می توانید موضوع را حتی  قبل از اولین قرار ملاقات با شریک جنسی خود در میان بگذارید. مزیت این روش آنست که قبل از انکه احتمالا پاسخ منفی بشنوید وابستگی عاطفی کمتری پیدا کرده اید اما عیبش اینست که افراد بیشتری متوجه می شوند که شما حامل ویروس HIV هستید.

بازگویی بعد از برقراری ارتباط عاطفی  :

 

می توانید  بعد از چند قرار ملاقات وقتی که احساس راحتی بیشتری نمودید موضوع را مطرح کنید. مزیت این روش آنست که لازم نیست این قضیه را با هرکس که با او قرار ملاقات گذاشته اید عنوان کنید در نتیجه شما حریم خصوصی بیشتری خواهید داشت. اما عیب این رویکرد آنست که ممکن است با این عکس العمل مواجه شوید که " چرا زودتر به من نگفتی؟"
آیا هیچ کدام از این دو رویکرد بر دیگری ارجحیت دارد؟ خیر،این قضیه  تنها به انتخاب شما بستگی دارد.
اگر چه ممکن است  به دلیل خجالت یا ترس از طرد شدن  وسوسه شوید که مطرح کردن موضوع را تا بعد از اولین تماس جنسی به تعویق بیاندازید اما به چندین دلیل مهم نباید چنین کنید :

 

 

 1. ممکن است شما شریک جنسی خود را آلوده به HIV کنید.
 2. حتی اگر شما از کاندوم استفاده کنید و حتی اگر شریک جنسیتان آلوده نشود در بسیاری از کشورها و مثلا ایالات امریکا عنوان نکردن این موضوع قبل از برقراری تماس جنسی غیر قانونی است.
 3. اگر از کاندوم استفاده نمی کنید شما نیز در معرض خطر قرار دارید و امکان دارد به بیماری های مقاربتی دیگری نظیر تبخال ، کلامیدیا یا گونه دیگری از HIV مبتلا شوید.
 4. اغلب مردم نسبت به شریکان جنسی که اطلاعات مهم را از آن ها پنهان میکنند بی اعتماد می شوند. چه احساسی به شما دست می دهد اگر شخصی تنها پس از برقراری ارتباط جنسی با شما عنوان کند که متاهل است؟

 

شما با مطرح نکردن این موضوع قبل از برقراری ارتباط جنسی احتمال واکنش خشم آلود و خشونت آمیز شریک جنسیتان را افزایش می دهید.

 

 

توصیه هایی در مورد رابطه با جنس مخالف

 • . قبل از برقراری هرگونه رابطه جنسی "موضوع" را با شریک جنسی خود در میان بگذارید.
 • "موضوع" را وقتی مطرح کنید که هردوی شما در هوشیاری کامل هستید.
 • از قبل در مورد HIV، رابطه جنسی ایمن تر و طروق انتقال ویروس HIV خوب مطالعه کنید. این جور صحبت در مورد + HIV  بودن شما را آسان تر خواهد کرد.
 • اگر با یک شخص +HIV رابطه جنسی دارید، آن اندازه به او توجه نکنید که از توجه به خود باز مانید.
 • اگر نگران یک واکنش منفی یا احتمالا خشن هستید، می توانید "موضوع" را در یک مکان عمومی یا در حضور یک مشاور HIV با شریک جنسی آینده خود در میان بگذارید.
 • از کسانی که قبلا این کار را انجام داده اند مشورت بگیرید. در جلسات یک گروه حمایت از زنان HIV مثبت شرکت کنید و از آن ها بپرسید که در مورد رابطه با جنس مخالف و طرح "موضوع" چگونه عمل می کنند.
 • خود را برای دریافت پاسخ منفی آماده کنید. این مهم است که بیاد داشته باشید که رابطه با جنس مخالف همواره یک فرایند یافتن یک شخص مناسب برای شماست. چه شما دارای HIV مثبت باشید یا نباشید، در رابطه با جنس مخالف تقریبا همیشه احتمال شنیدن پاسخ منفی وجود دارد و تفریبا هرکسی قبل از پیداکردن فرد مناسب خودش چندین تلاش ناموفق را تجربه کند.

 

سایر مسائل مرتبط با رابطه با جنس مخالف

برای برخی از زنان HIV مثبت فکر کردن در مورد رابطه با جنس مخالف سخت است زیرا آن ها احساس می کنند که نسبت به زنان مبتلا به HIV جذابیت کمتری دارند. به یاد داشته باشید که شما مهمتر از HIV خود هستید. اجازه ندهید که وضعیت شما، شما را از احترام به خود و معیارهایتان بازدارد. شما مجبور نیستید که به دلیل HIV مثبت بودن، به تنها ماندن یا  رابطه با یک شخص نامناسب تن دهید.

هیچ نیازی نیست که از داشتن عشق در زندگی خود بترسید. به دنبال یک رابطه عاشقانه با کسی باشید که شما را برای خودتان بخواهد. ارتباط جنسی می تواند یک بخش مهم و هیجان انگیز از این رابطه باشد. اگر شما از امکان مبتلا کردن شریک جنسی خود نگران هستید یا احساس گناه می کنید، مطمئن شوید که می دانید که چگونه با یک رابطه جنسی ایمن تر از او حفاظت کنید.

خیلی از زنان HIV  مثبت به هنگام رابطه با جنس مخالف از وضعیت خود احساس شرمندگی و شرمساری می کنند. این احساسات طبیعی است. با این وجود، اگر این احساسات ادامه پیدا کند و شما را از ارتباط با جنس مخالف بازدارد یا افسردگی یا انزوا منجر شود، باید برای کمک گرفتن اقدام کنید. تلاش کنید که یک گروه حمایتی یا درمانگر بیابید; در این صورت زمانی نخواهد گذشت که شما نسبت به رابطه با جنس مخالف و رابطه عاشقانه اشتیاق بیشتری پیدا خواهید کرد.

 
---------