ثبت‌نام در سایت
جایزه جهانی مبارزه با ایدز در دستان برادران علایی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
دویچه وله فارسی:

بنیاد تحقیقات ایدز، جایزه الیزابت تایلور ویژه مبارزه با این بیماری را به آرش و کامیار علایی دو پزشک ایرانی اهدا کرد.

در کنفرانس جهانی ایدز که از روز یک‌شنبه ۲۲ ژوئیه درواشنگتن آغاز شده است، اولین جایزه بنیاد تحقیقات ایدز amfAR به نام "الیزابت تایلور" توسط شارون استون هنرپیشه سرشناس هالیوود به برداران علایی اعطا شد.
بنیاد غیردولتی تحقیقات ایدز در سال ۱۹۸۵ تاسیس شد و تا کنون بیش از ۳۴۰ میلیون دلار در زمینه مبارزه با بیماری ایدز و پیشگیری از ابتلا به ویروس HIV سرمایه‌گذاری کرده است.

یکی از حامیان این بنیاد، الیزابت تایلور هنرپیشه سرشناس بود که به همین دلیل پس از مرگ او در سال گذشته جایزه‌ای به نامش از سوی این بنیاد به کسانی که در زمینه مبارزه با ایدز فعالیت می‌کنند، اهدا می‌شود.
دکتر آرش علایی متخصص ایدز و اعتیاد و یکی از بنیان‌گذاران کلینیک‌های مثلثی برای درمان ایدز و اعتیاد و هپاتیت در ایران است.
آرش علایی به همراه برادرش کامیار علایی در سال ۲۰۰۴ میلادی، ۱۳۸۳ شمسی موسسه غیر دولتی پارس را بنیان‌گذاری کردند که در زمینه پژوهش‌های ایدز و اعتیاد فعالیت می‌کرد.
این مؤسسه به صورت خیریه و با کمک‌های مردمی اداره می‌شد و کار اصلی آن حمایت از خانواده‌های زندانیان معتاد و نیز کمک به ترک اعتیاد این زندانیان پس از خروج از زندان بود.

در سال ۲۰۱۱ نیز جایزه بهداشت جهانی و حقوق بشر جاناتان من (Jonathan Mann Award for Global Health and Human Rights)  به خاطر فعالیت‌های برادران علایی در رسیدگی به اشخاص مبتلا به اچ آی وی در ایران به آنها اعطا شد.

دویچه وله فارسی

 
---------